Reverse Osmosis Su Arıtma Montajı

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Montajı; arıtma dünyasının en çok sıkıntı çektiği durumlardan biridir. Montaj işlemi her bölgede servis ağı bulunmayan firmalar için genel olarak bir problem olmuştur.

Su arıtma cihazları evlerde  kullanma oranları gün geçtikçe artan ürünler olmaya başlamıştır. Bu durum insanları bu yönde ürünler kullanmaya itmiştir. Genel şebeke sularının durumu, hazır sulardaki skandal denecek durumların ortaya çıkması insanları yeni arayışlara doğru yöneltmiştir.  Zaten ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumlarda hazır sularda fiyat artışına sebep olmuştur. Bu şekli ile insanlar temiz ve sağlıklı suyun temini için su arıtma cihazları kullanımına dönmüştür.

Reverse Osmosis Sistemi Nedir?

Reverse Osmosis sistemi (Ters ozmosu) tamamıyla anlamak için öncelikle normal ozmos hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Ozmos tüm canlı varlıklarda oluşan doğal bir süreçtir. Bitkilerde, ozmos kökten su ve besinlerin emilmesine olanak sağlar. İnsanlarda ise besinler ozmos yardımıyla kanda dolaşma imkânı bulur. Artık ters ozmosun esaslarını oldukça açık ve basit bir şekilde anlatabiliriz. Su yarı geçirgen membrana basınç uygular, böylelikle su membranın gözeneklerinden geçer (temiz veya filtrelenmiş su), kalan su (gözeneklerden geçemeyen su) atık su çıkışına gider. Milimetrenin milyonda biri büyüklüğündeki (0,0001 mikron) membran gözenekleri, sadece temiz su ve bu suya eşdeğer minerallerin (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, vb.) geçişine izin verir ki bu minerallerin fazlası, vücut gereksinim duymadığı için, suda bulunan bakteri, virüs, ağır metaller, zirai ilaç ve diğer kimyasal maddelerle birlikte membran tarafından arıtılır.

Reverse Su Arıtma cihazı montajı için eğer servis alamıyorsanız kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Elbette burada dikkat etmeni gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında montaj işlemi için önce takımınızın olması gereklidir.Eğer montaj işlemi için takımınız var ise su arıtma cihazının kutusunu açarak içindeki ekipmanları kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü bazı ürünlerde fabrikasyon olarak da içerisinde eksik malzeme olabilir. Montaj malzemesi olarak gerekli olan ekipmanlar aşağıda gösterilmiştir.

Reverse Osmosis Montaj Ekipmanları

Yukarıda görülen ekipmanlar tamam ise artık montaj için her şey hazır demektir.Kendinize bu konuda güveniyorsanız montajı yapmaya çalışabilirsiniz. Montaj işleminde en zor işlem tezgah üstüne takılacak olan musluk için bir delik açma işidir. Bunun için özellikle ekstra uç temini yapmaktayız. Elbette sizin elinizde bulunmayabilir. Tezgahın yapısı bu durumda çok önemlidir. Eğer Granit veya mermer ise kullanacağınız uç farklı metal veya ahşap ise farklı ürünler kullanmalısınız. Bu durumun zorluğunu bir çok müşterimiz daha önce yaşadığı için bizde biliyoruz. Eğer cihaza veya evinizin tezgahına zarar veririm diye endişe  ediyorsanız hiç bu işe kalkışmayın.

Reverse Osmosis su aritma Montajı

Reverse osmosis Montajında bir de dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de su arıtma cihazı bağlantılarını yaparken doğru şekilde yapmaktır. Bu duruma dikkat edilmemesi durumunda sağlıklı ve temiz su üreteyim derken sağlığınızdan olma gibi bir durum da ortaya çıkabilir. Ayrıca cihaz üzerindeki filtreler de zarar görebilir. Bu şekilde sıkıntılı bir duruma sebebiyet vermemek için ürünü aldığınız firmayı arayarak destek isteyebilirsiniz.