Aqualine Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ve Bakımı

Aqualine su arıtma cihazı bakımı;Su arıtma cihazlarında en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Su arıtma kullanıcıları genel olarak pek uymadıkları bir konu olsa da aslına bakılırsa hassasiyet gösterilmesi gereken bir durumdur.Su arıtma cihazları belli parçalardan oluşmaktadır. Bunların başında da su arıtma filtreleri gelmektedir.İşte şimdi onlardan bahsedelim.

Aqualine Su Arıtma Filtre Değişimi Nasıl yapılır ?

Aqualine su arıtma cihazları Reverse Osmosis yöntemi ile çalışmaktadır. Bu sistem ile çalışan cihazların genel özellikleri üretim ve atık hatlarının bulunmasıdır. Yani temiz su haricinde arıttığı pis suyu da tahliyeye atmasıdır. Bu sistemde kullanılan genel olarak filtre sayısı 5 aşamalı özellikli filtrelerdir.

İşte yukarıda gördüğünüz şablonda Aqualine su arıtma filtre değişim süreleri belirtilmiştir. Bu süreler su arıtma cihazının kullanıldığı yere ve kullanım kapasitesine göre değişim göstermektedir.Bu sürelere dikkat edilir ise su arıtma cihazlarının kullanım ömrü uzun  ve sağlıklı olarak devam eder.

Aqualine su arıtma cihazı bakımı düzgün ve periyodik olarak yapılırsa su arıtma parçalarının dayanıklılık ömrü de uzun olur. Bu sayede cihazı uzun yıllar kullanabilirsiniz.