Aqualine Su Arıtma Montajı ve Şablonu

Aqualine su arıtma montajı; su arıtma cihazları montaj işlemleri teknik servis yapılmalıdır. Arıtma cihazları bazı müşterilerimiz tarafından kendi çözmeye çalışarak kullanmaya çalışır. Fakat su arıtma cihazlarında montaj aşaması çok önemlidir.

Öncelikle montaj yapmak için bazı ekipmanlar gereklidir. Bu ekipmanlar olmadan iş yapılmaya çalışılırsa iş yapılamaz. Çünkü su arıtma cihazları demonte halde gelmektedir. Bunu bilmeyen bir kişinin toplaması yanlış bağlantı yapılacağı için çok önerdiğimiz bi yöntemdir.

Aqualine arıtma montajı yapılması için ekipmanlar tamam ise aşağıdaki montaj şablonunu inceleyerek yapabilirsiniz. Aqualine su arıtma cihazı montaj şablonu

  1. Montaj Öncesi Hazırlıklar

① Cihazın montajının yapılacağı yeri belirleyiniz. (seçilen alan montaja uygun olmalıdır)

② Montaj için gerekli araç ve gereçleri hazırlayınız.

Ayarlı anahtar 1
Matkap 1
6.2 mm matkap ucu 1 (atık su borusu için)
Delik testeresi φ 14 mm 1 (yüksek hızlı çelik veya mermer delme testeresi)
Düz-yıldız tornavida 1 er tane
Makas 1 adet
14-16 mm anahtar 1
19-21 mm anahtar 1
Pense 1

③Montajda kullanacağınız tüm araç-gereçlerin hazır olduğundan emin olunuz.

④ Montaj öncesi daire giriş vanasından şebeke suyunu kesiniz

  1. Doğru Montaj İçin Talimatlar

①  Hortum-musluk konektörü ve 3 yönlü hat alma montaj şekli:

Öncelikle su giriş vanasını kapatın ve hortum-musluk konnektöründen ayırın. 3 yönlü hat almayı gerekli malzemelerin bulunduğu poşetten çıkarın, 3 yönlü vanayı son dişi dışarı da bırakacak şekilde su giriş vanasına vidalayın. Önceden söktüğünüz hortum-musluk konektörünün bir ucunu 3 yönlü hat almaya pul ve somunla birlikte vidalayın. (Eğer hortum-musluk konektörünün ebadı 9 mm ise 3 yönlü hat almayı ayrıca satın almanız gerekir.)

②  3 yönlü hat alma ve su giriş vanası montajı:

Su giriş vanasını gerekli malzemeler poşetinden çıkarın, bir dış açıkta kalacak şekilde uygun teflon bantla sarın (. Eğer uygun sıvı teflonunuz varsa sardığınız teflon bandın üzerine bir parça sürün ve 3 yönlü hat alma vanasının orta deliğine vidalayın . Malzeme poşetinden su hortumunu çıkarın, yeterli uzunlukta keserek bir ucunu su giriş vanasına bağlayın ve son olarak somunu iyice sıkıştırın

③ Aqualine Su arıtma Musluk Montajı

Musluğun tezgâhta monte edileceği yere 14 mm ebadında uygun şekilde bir delik açın. Montaj işlemine başlamak için musluğu malzeme poşetinden çıkarın: Öncelikle paslanmaz çelik musluk gövdesini musluk ana parçasına  Musluk ana parçasının altına musluk ara halkasını geçirin ve tezgâhtaki deliğe yerleştirin. Musluğu tezgâha sabitlemek için tezgâhın altından musluğa contayı ve somunu geçirin ve sıkıca vidalayın. Ardından yeterli uzunluktaki 6 mm hortumu su giriş bağlantısına takın, 6 mm hortum contasını ve somunu taktıktan sonra deki gibi tezgâhın altından sıkıca vidalayın. Musluğu duvara monte etmek istiyorsanız musluk asma aparatını kullanın (sızmaları önlemek için bağlantıları olabildiğince sıkı yapın).

④ Aqualine Atık Su Hortumunun Montajı

6 mm matkap ucuyla lavabonun atık su borusunda küçük bir delik açın, yeterli uzunluktaki 6 mm hortumun bir ucunu bu delikten geçirin (bkz. Şema 8). 6 mm hortumun ve atık su borusunun birleştiği yere sızmayı önlemek için sıvı teflon sürün. Kablo bağı yardımıyla hortumu boruya sabitleyin. Daha büyük su arıtma cihazları için atık su borusunun delik kısmına sabitlenen atık su kelepçesi kullanmanız gerekir.

⑤ Aqualine RO Membran Montajı

Öncelikle su arıtma cihazınızı kutusundan çıkarın, cihazın dış kabını açın ve Membran haznesinin kapağına takılı olan su giriş hortumunu çıkarın, sonra Membran haznesinin kapağını sökün. RO Membranı paketinden çıkarın, Şema 9’daki gibi O-ring kauçuk haznenin içinde kalacak şekilde membranı hazneye yerleştirin, hazne kapağını tekrar sıkıca takın. Söktüğünüz su giriş hortumunu tekrar Membran kapağındaki yerine somunuyla birlikte vidalayın. Son olarak Membran haznesini metal braket üzerindeki tek taraflı kelepçelere sabitleyin ve cihazın kapağını kapatın.