Oscar Su Arıtma Cihazı Bakımı & Filtre Değişimi

Oscar Su Arıtma cihazı bakımı;su arıtma cihazlarının belirli zamanlarda bakım ihtiyacı olmaktadır. bu bakımlar cihazların verimli ve düzgün çalışabilmesi için şart olan işlemdir.

Her kullanıcı arıtma cihazlarından sağlıklı ve temiz su içmek ister. Fakat bakım zamanı geldiğinde de ihmal etme gibi durumlar ortaya çıkar.Bu durum cihazların çalışan parçalarında hasara ol açtığı gibi ürettiği temiz suyu da artık eski verimliliğinde üretemez.

Oscar su arıtma Bakımı

Oscar Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazları genel olarak Reverse Osmosis yöntemi ile çalışmaktadır. Oscar su arıtma cihazları da bu yöntemi kullanmaktadır. Oscar su arıtma cihazlarında 5  adet filtre vardır. Fakat cihazların tasarımında ekstra olarak 6 opsiyonel filtre eklenmiştir.Bu filtreler presli filtre dediğimiz bir hazne içerisine konulan mineraller sayesinde uzun ömürlü olması sağlanmıştır.

Oscar Su Arıtma Cihazları Filtre Değişim Süreleri

Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreye göre değişim süresi değişmektedir. Bazı filtreler görevlerine göre belirli sürelerde değişmesi gerekmektedir. Oscar su arıtma cihazlarının ise yere göre ve kullanılan suya göre değişmektedir.Ancak tecrübe ile yaptığımız çalışmalara istinaden eğer çok istisnai bir durum yok ise genel olarak ön filtre bakımı 1 yılda bir  membran ise 2 ila 4 yıl arasında yapılmaktadır.