Ağrı Reverse Osmosis Su Arıtma Filtreleri

Ağrı Reverse osmosis su arıtma filtreleri;  eğer  Reverse Osmosis su arıtma cihazı kullanıyorsanız  belli zamanlarda filtre değişimi yapmanız gerektiğini biliyormusunuz ? Su arıtma cihazlarının çalışmasında en önemli görevi üstlenen su arıtma filtreleridir. Reverse osmosis su arıtma cihazı filtreleri olmadan cihazların verimli bir şekilde arıtma yapması mümkün değildir. Bu yüzden kullanılan cihazlarda kaliteli ve sağlıklı su üretimi için belirli aralıklar ile  reverse osmosis su arıtma filtreleri değişimi gereklidir.

Reverse Osmosis Filtre Çeşitleri

Reverse Osmosis Filtre; üretildiği döneme ve cihaza göre değişim göstermektedir. teknoloji geliştikçe değişik filtre modelleri denenmektedir. Buna göre hem cihaz hemde  kapasite ayarı yapılmaktadır. Biz şuan da en çok kullanılan Reverse Osmosis Filtre modellerinden ikisini size göstereceğiz.

Reverse Osmosis Spun Filtre (Housingli) Modelleri

Bu ürün açık kasa tezgah altı dediğimiz modellerde kullanılan filtre çeşitidir. Belli aralıklar ile değişim gerekmektedir. Kullanım ömürleri  kullanıldığı bölgeye ve kullanıcı sayısına göre  değişim gösterir. İşte aşağıda kullanılan filtre modelleri ve kullanıldığı cihazlar gösterilmiştir. Bu tür housingli cihazlarda kullanılan filtreler aşağıdaki gibi olmalıdır.

Reverse Osmosis 12″ İnline Filtre Modelleri

Reverse osmosis kapalı kasa modellerde ağırlıkla kullanılan ürünlerdir. Bu filtre modelleri presli bir kap içerisine konulmuş ürünlerdir. Kapalı kasa tezgah altı Reverse Osmosis modellerde kullanılan bu modellerin diğer filtre çeşitlerine göre daha uzun ömürlü ve kullanışlı olduğu düşünülmektedir. Reverse Osmosis Kapalı kasa Filtre modelleri aşağıdaki gibidir.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazlarında Kaç Filtre Vardır ?

Su arıtma cihazlarında marka ve modele göre filtre yapısı ve sayısı da değişmektedir. Ancak genel olarak 5 aşamalı özelliğe sahip ürünler mevcuttur. Tezgah üstü su arıtma cihazların bazılarında 4 filtre tercih edilmiştir. Fakat  tezgah altı ürünlerde ise genel olarak 5 aşama tercih edilmiştir. Şimdiki teknoloji ile ürünlerde yeni filtre modellemeleri denenmektedir. Bu filtreler mineral ,alkali,detox ve benzeri yapıda filtrelerdir. İstenildiği takdirde ürünlere sonradan bu filtreler eklenebilmektedir.

Reverse Osmosis Su Arıtma Filtreleri Görevleri ve Değişimi Süreleri

Su arıtma ürünlerinde kullanılan filtre yapıları hemen hemen aynıdır. Bu filtrelerin kullanıldığı yerler ve sayıları değişse de yaptıkları işlevleri aynıdır.
5 Micron Filtre; Sudaki kaba tortu,çamur,mil ve yosun gibi maddelerin arıtımında kullanılır. Ömrü gelen suyun değerine göre değişim gösterse de 3 ila 6 ay arasında değişimi gerekmektedir.
GAC Filtre; Suda bulunan kimyasal maddelerin ( klor ve benzeri) arıtımında kullanılır.Sisteme yeni dahil edilen bu ürün 1 micron  spun filtre dediğimiz filtrenin yerine kullanılmaktadır. Belli yerlerde görev değişimi olarak ikisi de kullanılabilir. Değişimi süresi gelen suyun içerinde bulunan değerlere göre değişse de 3 ila 6 ay arasında değişimi uygulanması gerekmektedir.
  Blok Karbon Filtre; Suda bulunan renk ve koku gibi inorganik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu ürün preslenmiş karbon mineralinden oluşmaktadır. Kömür bazlı ve kokonat bazlı olarak değişik modelleri vardır. Arasında fiyat ve kalite farkı olduğu için farklı fiyatlarda görebilirsiniz. Değişim süreleri gelen suya bağlı olarak değişmektedir. ama genel olarak 3 ila 6 ay arasında değişimi gereklidir.
Membran Filtre; Bu filtre sistemdeki en önemli filtredir. Hatta bu filtreye beyin filtre veya ana filtre ismi de verilmektedir. Filtre yapısı olarak çok ince bir yapıya sahip olması nedeniyle bakteri,virüs ve en küçük mikroorganizmalar bile içerinden geçememektedir. Yukarıda sayılan diğer filtreler bu filtrenin ömrünü uzatmak yani yardımcı olmak için kullanılan filtrelerdir. Değişim süresi kullanıma bağlı olarak 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir.
Post Karbon Filtre; Sistemin en sonunda yer alan bu filtre membran filtre sonrasında sudan alınan minerallerin takviyesi için kullanılan filtredir. Antibakteriel filtre olarak da adlandırılan bu filtre Hindistan cevizinin kabuğundan yapılmaktadır. Kullanım ömrü gelen suya ve kullanıma bağlı olarak değişen bu filtre 6 ila 12 ay arasında değişimi gerekli olan filtredir.
Peki su arıtma filtre değişimi müşteri tarafından yapılabilir mi ? Aslına bakılırsa bir çok kullanıcı bunu ben hallederim, bu işi ben yaparım diyerek  kendince  filtre değişimini yaparak cihazı kullanmaya devam eder. Aslına bakılırsa çokta faydalı olduğu düşünülemez. Şundan dolayı  filtreler satın alındığında sadece geri kalan bir servis ücretidir. Bu da zaten cüzi miktarlar olduğu için  fazla önemsenecek durumlar değildir. Ancak bazı müşteriler uğraşmayı sevdiği için kendileri değiştirmeye kalkabiliyor. Elbette bunların içinde başaran da var cihazı çalışılmayacak hale getirende olabiliyor.  Her eve ve iş yerine uygun model ve kapasite seçenekleri olan bu ürünler kalite bakımından bir çok markayı geri de bırakarak zirveye oturmuştur. Reverse osmosis su arıtma cihazı  filtresi  diğer  filtre çeşitlerine göre daha uzun ömürlü ve sağlıklı su üretimi için ideal olan filtrelerdir. Reverse osmosis su arıtma filtreleri değişik kapasite ve üretim şekli olarak değişik modellere sahiptir. Bunları Reverse  osmosis su arıtma cihazlarında model ve kapasite olarak farklı farklı alanlarda kullanmaktayız.
Reverse osmosis su arıtma filtrelerini internet adresimizden sipariş ederek de temin edebilirsiniz. Bu arada bölgenizde servis ağı bulunmayan yerlerde bu işlemi kendinizde firmamız danışmanlarından destek alarak da yapabilirsiniz.
Ağrı Reverse Osmosis filtre satan yer,Ağrı da Reverse Osmosis bayii,Ağrı da Reverse Osmosis Su arıtma Servisi,Ağrı da Reverse Osmosis Parçaları, ♣ Ağrı Reverse Osmosis Filtreleri, ♣ Diyadin Reverse Osmosis Filtreleri,  ♣ Doğu Beyazıt Reverse Osmosis Filtreleri, ♣ Eleşkirt Reverse Osmosis Filtreleri, ♣ Hamur Reverse Osmosis Filtreleri, ♣ Patnos Reverse Osmosis Filtreleri, ♣Taşlıçay Reverse Osmosis Filtreleri, ♣Tutak Reverse Osmosis Filtreleri,Filtreleri , ♣ Aladağ Reverse Osmosis Filtreleri
You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂