Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Filtre Takımı

Reverse Osmosis Su arıtma cihazı Filtre takımı; cihazlarda belli dönemlerde değişmesi gereken filtrelerin tümüdür. Su arıtma cihazlarında çalışma prensibine bakılarak en önemli görevi üstlenen ürünler su arıtma filtreleridir. Bu filtreler eğer belli kullanımdan sonra değiştirilmez ise cihazın ürettiği su çok verimli olmaz.

Su arıtma ürünlerinde kullanılan filtre yapıları hemen hemen aynıdır. Bu filtrelerin kullanıldığı yerler ve sayıları değişse de yaptıkları işlevleri aynıdır.

5 Micron Filtre; Sudaki kaba tortu,çamur,mil ve yosun gibi maddelerin arıtımında kullanılır. Ömrü gelen suyun değerine göre değişim gösterse de 3 ila 6 ay arasında değişimi gerekmektedir.

GAC Filtre; Suda bulunan kimyasal maddelerin ( klor ve benzeri) arıtımında kullanılır.Sisteme yeni dahil edilen bu ürün 1 micron  spun filtre dediğimiz filtrenin yerine kullanılmaktadır. Belli yerlerde görev değişimi olarak ikisi de kullanılabilir. Değişimi süresi gelen suyun içerinde bulunan değerlere göre değişse de 3 ila 6 ay arasında değişimi uygulanması gerekmektedir.

 

Blok Karbon Filtre; Suda bulunan renk ve koku gibi inorganik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu ürün preslenmiş karbon mineralinden oluşmaktadır. Kömür bazlı ve kokonat bazlı olarak değişik modelleri vardır. Arasında fiyat ve kalite farkı olduğu için farklı fiyatlarda görebilirsiniz. Değişim süreleri gelen suya bağlı olarak değişmektedir. ama genel olarak 3 ila 6 ay arasında değişimi gereklidir.

Membran Filtre; Bu filtre sistemdeki en önemli filtredir. Hatta bu filtreye beyin filtre veya ana filtre ismi de verilmektedir. Filtre yapısı olarak çok ince bir yapıya sahip olması nedeniyle bakteri,virüs ve en küçük mikroorganizmalar bile içerinden geçememektedir. Yukarıda sayılan diğer filtreler bu filtrenin ömrünü uzatmak yani yardımcı olmak için kullanılan filtrelerdir. Değişim süresi kullanıma bağlı olarak 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir.

Post Karbon Filtre; Sistemin en sonunda yer alan bu filtre membran filtre sonrasında sudan alınan minerallerin takviyesi için kullanılan filtredir. Antibakteriel filtre olarak da adlandırılan bu filtre Hindistan cevizinin kabuğundan yapılmaktadır. Kullanım ömrü gelen suya ve kullanıma bağlı olarak değişen bu filtre 6 ila 12 ay arasında değişimi gerekli olan filtredir.