Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi

Reverse Osmosis içme suyu cihazları, musluk suyundan, kaynak suyu niteliğinde temiz  içme suyu üreten  sistemlere verilen isimdir.
Reverse Osmosis sistemleri ile, artık musluk suyundan, içme suyunuzu, çayınızı, kahvenizi hazırladığınız suyu, yemeklerinize koyduğunuz suyu, meyve ve sebzelerinizi yıkadığınız suyu kolaylıkla elde edebilirsiniz. Böylece kendiniz ve ailenizin sağlığına olduğu gibi, ev bütçenize de katkıda bulunursunuz.
Şebekeden gelen sularımızda dikkat edilmesi gereken konu, bizlere sağlanan temiz suyun, musluklarımıza ulaşana kadarki yolculuğudur. Boru hatlarını, depolarımızı, apartman ya da ev borularımızı dolaşarak musluklarımıza ulaşan su, her zaman arzu edilen kalitede değildir.
Çoğunlukla, sularımızda gözle göremediğimiz ama sağlığımız için zararlı kirlilikler bulunur. Bunları kimi zaman kötü tad, koku, renk ve tortu olarak hissederiz, kimi zaman ise bilmeden çeşitli virüs, bakteri ve mikroplara maruz kalırız. Bu da kendi ve ailemizin sağlığının tehlike altında olması demektir.
Sudan kaynaklanan tehlikeli salgın ve hastalıklar, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada insan Sağlığını tehdit etmektedir. Su kalitesi aynı zamanda çevre problemleri ile yakından ilgilidir.
Endüstrileşme, küresel ısınma, nüfus artışı, kentleşme problemleri suyun kalitesini birebir etkiler. Bu durum, şebeke suyu kullanılmayan, direkt kuyu suyu kullanılan, birçok ev ve yerleşim sitelerinde ise çok daha ciddidir.

Reverse Osmosis Sistemlerin Kullanım Alanları

Hayatımızın bir çok alanında kullanıma girmiş bir sistem olarak her Alanda kullanılabilir.

  • Deniz Suyu Arıtma
  • Kuyu Suyu Arıtma 
  • Yüzey Suları Arıtma

 

Bu sistemlerdeki su kalitesini belli işlemlerden geçirerek içme suyu kıvamına veya fabrika veya imalatlarda kullanmak için Proses su haline getirebilmektedir. Bu tür sistemlerin tasarımında cihaz tasarımı yapılmadan önce su analizi yapılmaktadır. Tasarım bu analiz sonucuna göre tasarlanarak daha verimli bir halde kullanımı sağlanabilir.