İonica Su Arıtma Bakımı & Filtre Değişimi

İonica Su Arıtma Bakımı ve Filtre değişimleri aynı döneme denk gelmektedir. Bakım çalışma prensibi ile alakalı herhangi bir aksilik olup olmadığını kontrol etmek için yapılan çalışmadır. Filtre değişimi ise zamanı gelen filtrelerin yenisi ile değişimi demektir.

Su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin belli ömürleri vardır. Bu kullanıma ve gelen suyun değerlerine göre de değişim göstermektedir. Kullanıcılar bu konuda fazla bilgi sahibi olmasalar da aslında dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü su arıtma cihazlarında en önemli görev filtrelere düşmektedir.

İonica Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Zamanları

İonica su arıtma cihazı filtre değişimi; genel olarak servis tarafından yapılan bir hizmet türüdür. Kullanıcılar pek dikkat etmeseler de  sağlıklı ve temiz bir su içmek için filtre değişimi yapmak şarttır. Su arıtma cihazlarında yapılacak olan en önemli bakım türü budur.  İonica su arıtma cihazları beş aşamalı özelliğe sahip olup istenir ise filtre sayısı artırılabilmektedir. Bu sayede cihaz sonrasına mineral filtre veya Alkali filtre dediğimiz filtreler eklenebilmektedir. İonica Filtre Değişim süreleri  aşağıda gösterilmiştir. Bu genel olarak kullanıma veya da gelen suyun değerlerine bağlıdır.Fakat bu standart bir tanımdır.

İonica Su Arıtma Filtre Değişim Süreleri