5 Micron Reverse Osmosis Filtre (Spun filtre)

5 Micron spun filtre; su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin başında gelmektedir. Gözeneklerinin küçüklüğü sayesinde 5 micron üstü  bütün parçacıkları tutmaktadır.

Genel olarak bütün su arıtma cihazlarında kullanılmaktadır. İlk giriş filtre olarak tasarlanan bu filtreler çamur,mil yosun ve kaba tortuları  filtreleyerek üzerinde tutar. Bu sayede kendinden sonraki filtre elemanlarına yardımcı olur. Bu sayede cihazın verimli ve düzgün çalışmasına yardımcı olmaktadır.

5 Micron Filtre Ömrü

Su arıtma cihazlarında kullanılan bütün filtrelerin belli bir ömrü ve kullanım süresi vardır. Bu aslında su arıtma cihazının kullanıldığı yere ve gelen suyun değerlerine bağlı olarak değişmektedir. Ancak genel olarak yaptığımız uygulama 3 ile 6 aylık bakımlarda değişimidir.

5 Micron Filtre Fiyatı

Su arıtma sektöründeki büyük sıkıntılardan biri fiyat konusunda müşterinin kafasının çok karıştırılmasıdır. Çünkü ürünlerin kaliteli olanı ile kalitesiz olanını müşteriye izah edemiyoruz. Çünkü ürünlerin görünüşleri aynı olması sebebi ile 10 tl ye de bulabilirsiniz 40 tl ye de ürün bulabilirsiniz.