Reverse Osmosis Filtre Değişim Zamanları

Reverse Osmosis Su Arıtma  filtre Değişim Zamanları; kullanıldığı yere ve su değerlerine değişim göstermektedir. Fakat ülkemizin su değerleri göz önünde bulundurularak belli bir süre belirlenerek standarda bağlanmaya çalışılmıştır.

Reverse Osmosis Filtre Değişim Süreleri

Su arıtma cihazları belli kapasitelerde üretilirler. Bu üretim esnasında belli aşamalardan oluşan filtreler kullanılır. Su arıtma cihazlarında kullanılan her filtrenin belirli bir görevi ve kullanım ömrü vardır. Filtrelerin kullanım süreleri geçtiğinde veya da görevleri bittiğinde değişimi gereklidir. Peki su arıtma cihazlarında filtre değişimi neye göre yapılıyor. Aslında kullanıcılar pek dikkat etmediği bir durumdur. Çünkü belli ölçüler belirtilmiştir. Su arıtma cihazlarında bakım süreleri aşağıdaki gibidir.

  • Reverse Osmosis 6 Aylık  Değişen Filtreler
  • Reverse Osmosis  Senelik Değişen Filtreler
  • Reverse Osmosis Komple filtre Değişimi

Yukarıda belirtilen sürelerde değişmesi gereken filtrelerin hepsinin ayrı görevleri vardır. Bunlara zamanı geldiğinde değişim işlemi uygulanmalıdır. Yoksa su arıtma cihazlarındaki verimli çalışma prensibi geriye atılmış olur. Bu durumda kaliteli ve taze su üretimi gerçekleşmez.