Reverse Osmosis Filtre Değişimi

Reverse Osmosis Filtre değişimi; kullanılan evsel veya endüstriyel su arıtma cihazlarının belli kullanımdan sonra bakım esnasında değişime uğrayana parçalarına verilen isimdir. Su arıtma sektörünün gelişmesi ile bu sektörde kullanılan yöntemlerde gelişmiştir.

Reverse Osmosis su arıtma cihazlarında kullanılan yöntem ters ozmos dediğimiz yöntemdir. Bu yöntem ile her türlü su belli aşamalardan geçirilerek içme suyu haline getirilmektedir. Evsel  kullanımlarda veya da endüstriyel alanlarda kullanılan reverse osmosis su arıtma cihazlarda çalışma mantığı aynı olsa da kullanılan ekipmanların özellikleri birbirinden farklıdır.

Özellikle evlerde kullanılan ürünlerin kapasite açısından düşük olması sebebi ile kullanılan filtre modelleri periyodik olarak belli zamanlarda değişmesi gerekmektedir. Reverse Osmosis Filtre değişimi firmamız tarafından verilen hizmet türüdür.

Reverse Osmosis su arıtma filtreleri; evsel ürünlerde kullanılan filtre modelleri farklı olabilmektedir. Bu duruma göre filtre ömürleri de değişim göstermektedir. Örneğin filtrenin kullanıldığı alan,kullanıldığı kapasite ve gelen şebeke değerleri filtre ömrünü etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Aşağıda Reverse Osmosis Su arıtma Cihazlarında kullanılan filtre modelleri gösterilmiştir. Bu görsellere bakılarak hangi ürünün hangi cihazda kullanıldığı görebilirsiniz.

Reverse Osmosis Kapalı kasa su arıtma filtresi,Kapalı kasa Su Arıtma filtresi, Kapalı kasa filtre değişimi,5 li filtre modeli değişimi, Su arıtma 5 li filtre değişimi