Su Arıtma Cihazından Ses Geliyor

Su arıtma cihazından ses geliyor gibi şikayetler bir çok kere karşılaştığımız problemlerdir. Bu bazı durumlarda gerçekten rahatsız edici bir durum oluştururken bazı durumlarda ise psikolojik bir yaklaşımda olduğu görülmüştür.

Su arıtma cihazları elektrikli (pompalı) ve elektriksiz (pompasız) olarak iki gruptan inceleyebiliriz. Elektrikli olan ürünlerde bu ses çıkma durumu daha çok karşılaşılan bir durumdur. Fakat zaman zaman elektriksiz çalışan ürünlerde de çok aşırı olmasa da sesler çıktığı görülmektedir.

Su arıtma cihazı ses yapıyor ise öncelikle sesin neden kaynaklandığını tespit etmek gerekir. Örneğin çalıştığı esnada mı yoksa sadece musluğundan su alındığı zaman mı bu ses çıkarma işlemi yapıyor bunları izlemek gerekir. Su arıtma cihazının pompası ses yapıyor ise uzun süre çalışan pompa rulman dediğimiz parçaların aşınmasından veya da gövdede oluşan ısınmadan kaynaklı parçalarda oluşan deformasyondan dolayı ses yapma durumu olabilir.

Genel olarak uzun vadede bakımı yapılmayan su arıtma cihazlarında pompa ve diğer ekipmanlar zarar gördüğü için bu tür sesler ortaya çıkabilir. Bu yüzden su arıtma cihazlarını aksatmadan yapılması sistemin ve ekipmanların verimli çalışması için çok önemlidir.

Su arıtma cihazından neden ses gelir diye düşünüyorsanız bir kaç sebepten olma ihtimali vardır. Su basıncı ile alakalı olarak çoğu kez akış sesi veya da sıkışma kaynaklı yüksek sesli bir akış sesi duyulabilir. Bu özellikle geceleri basıncın yüksek olduğu zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Su arıtma cihazları bağlantı boruları küçük çapta olması sebebi ile bu durum daha çok karşımıza çıkmaktadır.

Su arıtma cihazlarında bu tür olayları ile karşılaşıldığında öncelikle devamlı veya da sürekli olup olmadığı kontrol edilerek takibi yapılmalıdır. Eğer sürekli yapıyor ise zaten hemen servisi ile irtibata geçerek destek istenmelidir. Bazı durumlarda ise o günkü şartlar veya da gelen basınç dengesizliği yüzünden kaynaklandığı için geçici bir durum olma ihtimali olabilir.

Su arıtma cihazları dikkatli kullanılması gereken cihazlardır. Çünkü sağlıklı su için kullanıldığımız bu ürünler uzun vadede bakım yapılmadığı zaman normal şebek suyundan da daha tehlikeli olabilir. Bu yüzden herhangi bir olumsuzlukta servis ile irtibata geçerek danışma hizmeti alabilirsiniz.

Su arıtmadan ses geliyor,ihlas su arıtma cihazından ses gelmesi,su arıtmadan ses gelmesi,Arıtmadan su alınca ses geliyor,Su arıtma cihazı çalışırken ses yapıyor,Su arıtma cihazı gürültülü çalışıyor, Su arıtma cihazı neden ses yapar,Su arıtma cihazından geceleri ses geliyor,