Reverse Osmosis Orijinal Filtre Seti

Reverse Osmosis Su arıtma Orjinal filtre seti  kullanmış olduğunuz cihazın modeline göre sadece firmamız tarafından satılan filtre modelleridir. Çünkü bu tür filtrelerin bir çok şekilde muadilleri piyasada bulunduğu için kullanıcılar orjinal filtre arayışına girmiştir.

Peki Reverse Osmosis filtre nedir ?

Reverse Osmosis Ters Ozmoz sistemleri ilk olarak ABD’de sağlıklı ve temiz su üretmek için ortaya çıkmış devrim niteliğinde bir teknolojidir. Bu teknoloji önceleri, gemilerde deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılırken, günümüzde artık teknolojinin ilerlemesiyle evlerde de rahatlıkla kullanılır bir hale gelmiştir. İleri bir filtreleme teknolojisi olan Ters Osmoz sistemlerinin temelini binlerce yıldır bilinen doğal bir süreç olan Osmoz oluşturur. Osmoz suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecidir. Ters Osmoz ise bu sürecin basınçla tersine döndürülerek çok yoğun ortamdan temiz su ayrıştırmak için kullanılmasıdır.

Reverse Osmosis Filtreler Hepsi Birbirine Uyumlu mudur ?

Reverse Osmosis Su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin iç mineral yapısı aynı olsa da gerek cihaza bağlanırken ki bağlantı aparatları gerek ise şekil olarak farklılık göstermektedir. Yani bütün filtreler birbirine uyumlu değildir. İşte bu durumda kullanıcılar eğer orijinal filtre almak istiyorlar ise firmamız ile irtibata geçmelidirler. Çünkü diğer türlü uydurma filtreler ile sistem verimli ve uzun süre çalışmayabilir.  Reverse Osmosis Filtre seti almak istiyorsanız firmamız ile irtibata geçiniz.

Reverse Osmosis 5 li Set

Sistemlerimiz de genel olarak kullanmış olduğumuz filtre sayısı 5 li set olarak değerlendirilmektedir. Dönem dönem farklı sayılara kampanya amaçlı çıkartmış olsak da genel olarak uyguladığımız sistem 5 li sistemdir.

Bu işi özetleyecek  olursak Reverse Osmosis Ters Osmoz hakkında bilmemiz gereken en önemli nokta, Reverse osmosis (Ters Osmoz) sistemi ile üretilen su arıtma cihazlarının ve kurulan su arıtma sistemlerinin, şu anda en geniş zararlı madde filtreleme özelliğine sahip oldukları, dolayısı ile daha sağlıklı olduklarıdır.

Bu yüzden gerek ülkemizde  gerek ise Dünya da en çok tercih edilen su arıtma yöntemidir. Bizim ülkemizde de bir çok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.