Su Arıtma Cihazı Musluğundan Su Gelmiyor !!!

Su arıtma cihazından su gelmiyor ise cihaz ile alakalı bazı kontrollerin yapılması gerekmektedir. Su arıtma cihazları tezgah altı modeller için geçerli, mutfak tezgahının altına konularak tezgahın üzerine bir ayrı musluk sayesinde temiz su almamızı sağlar.

 

Su arıtma cihazının tezgah üzerindeki musluğundan su akmıyor ise…

  • Cihazın giriş vanasının açık olmadığını kontrol ediniz
  • Cihaz ile alakalı işlem yapıldı veya yeni takıldı ise bağlantılarda bir hata olabilir kontrol ederek sağlamasını yapınız.
  • Eğer elektrikli cihaz ise cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol ediniz.
  • Cihaz girişinde basınç düşürücü gibi aparatlar var ise bunlardan suyun geçip geçmediğine bakınız.
  • Eğer cihaza su girişi var ise filtreleri sırasıyla kontrol ederek su geçişlerini kontrol ediniz.
  • Su arıtma cihazı filtrelerini kontrol ediniz eğer değişim yapmadıysanız.Değişim işlemlerini yeni filtreler ile değiştiriniz.

Yukarıda bahsi geçen etmenleri kontrol ederek su arıtma cihazından neden su gelmez ? sorusuna cevap bulabilirsiniz. Su arıtma cihazları temiz ve sağlıklı su içmemiz için üretilmiş ürünlerdir. Bu cihazları verimli bir şekilde kullanabilmek için gerekli bakımlarını ve parça değişimlerini belirli zamanlarda yapmamız gerekir. Bu hem cihazın parçalarını uzun ömürlü kullanmamıza hem de sağlıklı ve temiz su içmemize fayda sağlayacak bir durumdur.

Su arıtma cihazı musluğundan su akmıyor, Arıtmadan su gelmiyor, Arıtma cihazından su akmıyor, Su Arıtma cihazından neden su gelmiyor, Arıtma musluğundan neden su akmıyor