Su Arıtma Cihazından Su Çok Az Geliyor

Su arıtma cihazından su çok az geliyor, hatta bir bardak alıyorum su hemen bitiyor gibi şikayetler ile çok karşılaşmaktayız. Bu su arıtma kullanıcıların sıklıkla karşılaştıkları sorunların başında gelmektedir.

Su arıtma cihazından su tazyikli gelmiyor veya su arıtma cihazından iplik gibi su akıyor gibi durumlar ortaya çıktığı zaman arıtma cihazının çalışması ile alakalı doğru gitmeyen bir şeyler var demektir. Su arıtma cihazları çok ince filtre etme özelliğine sahip ürünlerdir. Bu tabi ki Reverse Osmosis Su arıtma yöntemi ile arıtma yapan cihazlar için geçerli bir durumdur.

Su arıtma cihazı çalışma prensibi olarak filtrelerden geçen su temiz su olarak bir depo aracılığı ile biriktirilmektedir. Bu biriken su kullanıcının  tezgah üstündeki musluğu açması ile tazyikli bir kullanım yapmasını sağlamaktadır.

İşte Arıtma musluğundan su çok az geliyor ise….

  • Su arıtma cihazınıza giren suyun basıncını kontrol ediniz
  • Su arıtma cihazınızın filtreleri tıkanmış olabilir, eğer filtrelerinin değişimini periyodik olarak yapmıyorsanız bunları düzgün şekilde yapmaya özen gösteriniz.
  • Eğer cihazının pompalı su arıtma cihazı ise elektrik bağlantısını kontrol ediniz.
  • En önemlisi Su arıtma cihazının tankını kontrol ediniz. Su arıtma tankı ile alakalı bir problem olabilir.

Su Arıtma cihazından az su gelme problemi  için bu yukarıda bahsi geçen kademeleri sıra ile kontrol ederek sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer su arıtma tankı ile sıkıntı gördüyseniz detaylı bilgiyi Su arıtma tank arızaları bölümümüzde geçen bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Su Arıtma cihazımdan az su geliyor, Arıtma cihazının filtrelerini değiştirdim ama yine de su az geliyor, Su arıtma cihazımdan su çok az geliyor filtreler mi tıkanmıştır, Arıtma dan su az geliyor filtreleri değiştirsem düzelir mi, Su arıtma cihazından neden su az geliyor?