Su Arıtma Cihazı Su Kaçırıyor ne yapabilirim?

Su Arıtma cihazı su kaçırıyor; ise yapmanız gereken ilk şey  giriş su vanasını kapatmaktır. Eğer nereden kaçırdığını görebildiyseniz bununla alakalı çözüm bulabilirsiniz. En yakın servisten destek isteyebilirsiniz.

Su arıtma cihazım su kaçırıyor çözümü nedir ? 

Su arıtma cihazları çalışması için belli koşulların uygun olması gerekmektedir. Bunlar montaj yerinin uygun olması,çalışması için gerekli basıncın olması gibi durumlar.

Ancak bazen su arıtma cihazları gerek montaj hatalarından gerekse fabrikasyon hatalarından dolayı su kaçırma gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Su arıtma cihazları belli basınçlara kadar dayanabilen ürünlerdir. Çok basıncın olduğu yerlerde cihaz üzerindeki parçalar hasar görerek su kaçağına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda cihazların girişine basınç düşürücü (Regülatör) takılmalıdır. Ayrıca su arıtma cihazlarının filtrelerinin düzgün bakımını yapmadığınız takdirde filtrelerden geçemeyen su  basınç oluşturarak diğer ekipmanlara zarar verebilir.

İşte bu gibi durumlara yol açmamak için su arıtma cihazlarının montajı düzgün yapılmalı filtreleri ise periyodik değiştirilerek bu tür sıkıntılara yol açılmamalıdır.