Su Arıtma Cihazlarında Atık Su Oranları

Su arıtma cihazları atık su oranları; ters ozmos yöntemi ile çalışan bütün su arıtma cihazlarında bu oran üç aşağı beş yukarı aynıdır. Çünkü çalışma prensibi birbirinin aynısıdır. Su arıtma cihazları arıtılan suyun bir bölümünü temiz su olarak su arıtma tankına depolarken bir bölümüne de atık su olarak dışarı atmaktadır. Bu dediğimiz gibi bütün cihazlarda aynıdır.

Su arıtma Cihazlarında markalara göre atık su oranı değişir mi ?

Su arıtma cihazlarının bir çoğu ters ozmos yöntemini kullanır. Bu yüzden cihaza göre oran değişikliği olmaz. Ancak kullanılan ekipmanlar yüzünden bu oranlarda değişiklik olur. Örneğin pompalı su arıtma cihazları ile pompasız arasında fark vardır. Pompalı su arıtma cihazlarında pompa membran filtreye uyguladığı basınç daha fazla olduğu için üretim oranı artar atık oranı da bu sayede düşer. Yada kullanılan flow ölçüsü kimi cihazlarda 300 kimi cihazlarda 400 kullanılır.400 lük cihaz daha fazla atık atar. Bu tür değişiklikler sayesinde su arıtma cihazı atık miktarında değişiklik görülebilir. Yoksa markaya göre bu değişimi görmezsiniz.

Yani pompalı su arıtma cihazı atık su oranı ile pompasız su arıtma cihazı atık oranı farklıdır. Hatta kullanılan Membran filtre bile çok önemlidir. Kaliteli ve güvenilir bir marka olan ürünle piyasa da uyguna satılan ürünler arasında dünya kadar fark vardır.