Su Arıtma Cihazı Atık Su Atmıyor

Su arıtma cihazı atık su atmıyor; böyle bir durum genel olarak reverse osmosis yöntemi kullanarak arıtma yapan cihazlarda olmaktadır. Reverse osmosis yöntemi kullanılarak arıtma yaptırılan cihazlarda suyun bir bölümü de atık su hattına gitmektedir.Bu çalışması için gerekli bir etkendir.

Su arıtma cihazının atık su borusundan su gelmiyor !!!

Aslına böyle bir durum ortaya çıktığı zaman bir iki saat içinde  üretiminden de su gelmediğini görürsünüz. Bu durum ikisi ile bağlantılıdır. Bir cihazın üretin kısmında su gelmediği halde atık suyunda uzun süre su akabilir, fakat atık su hattından su gelmiyor ise kısa süre içinde üretim kısmında da su gelmeyecektir.

Aslına bakılırsa bu durum Atık su hattı üzerinde kısıcı dediğimiz (flow limitör) parçanın tıkanmasından kaynaklı bir olaydır. Bu parça eğer tıkanır ise böyle durumlar ortaya çıkabilir. Bu parçanın tıkanması veya atık su borunun katlanması ile oluşan durumlarda membran filtre dediğimiz ana filtre kesinlikle zarar görür. bu yüzden filtre değişimi yapıldığı vakit flow limitörün atık su ayarına bakılmalıdır. yoksa membran filtreyi yenide değiştirmiş olsanız kısa sürede tıkandığını görürsünüz.