Su Arıtma Cihazının Suyu Kokuyor !!!

Su arıtma cihazı suyu kokuyor; gibi bir şikayet ortaya çıkar ise öncelikle su arıtma cihazınızın bakımı ile alakalı süreç geçmiş olabilir. Su arıtma cihazı filtreleri belli bir kullanımdan sonra değişmesi gereken ürünlerdir.

Su arıtma cihazları şebeke suyu veya herhangi bir suyu belli aşamalardan geçirerek temiz ve sağlıklı su haline dönüştürür. Çalışma prensibine göre filtrelerden geçen su bir tank vasıtası ile bir yerde biriktirilir. Kullanıcı su almak istediğinde hazır ve temiz su musluktan gelmektedir. Eğer arıtma cihazının çıkış suyunda koku var ise aksi giden bir duru vardır.

Su arıtma cihazından gelen su koku yapıyor ise filtre bakımlarını ihmal ediyorsunuz demektir. Bakımları düzgün yapılan ürünlerde bu tür problemler yaşanmaz. Bir su arıtma cihazından alınan sular soğutulmak üzere dolaba veya da hazır bulunsun diye şişelere konularak bekletilir ise bu tür bekleyen sularda sıkıntı oluşabilir. Suyu herhangi bir kaba bile doldursanız ağzı kapalı bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Su arıtma cihazlarında filtre değişim süreleri öğrenmek için bu yazımızı okumalısınız. Bu sayede hangi filtrenin ne zaman değişeceği ile alakalı bilgi sahibi olursunuz.

Su arıtma cihazında suyun kokmasına sebep olan nedenler genel olarak belli parçalardır. Bunlar su arıtma filtreleri,su arıtma tankları,su arıtma muslukları ve su arıtma bağlantı hortumlarıdır.

Su arıtma filtresi değişmezse koku yapar. Periyodik filtrelerin değişimi yapınız. Su arıtma tankları;bunlar uzun vadede kullanımdan sonra bu tür problemler çıkartabilir. Bazen ise plastik veya da kalitesiz tank kullanımında bu tür sorunlar ile karşılaşırsınız.

Su arıtma musluğu ise paslanmaz malzemeden olmayan ürünlerde daha çok karşılaştığımız sorunlar olmaktadır. Bu yüzden ucuz diye alınan su arıtma muslukları sonradan sıkıntılı durumlara yol açabilir.  Bunların önüne geçebilmek için kaliteli ürün kullanmanızı ve dikkat etmenizi öneririz.

Su arıtma hortumu ise genel olarak aynı çapta kullanılan pnömatik malzeme arıtma için çok uygun değildir. Bu hortumların kullanımı suda koku oluşumuna sebep olur. Bu tür arıtma cihazı dışında kullanılan ekipmanlar sistemde kullanmamak gerekir.

Arıtma suyu kokuyor,Su arıtma suyunun rengi sarımsı,Su arıtma cihazından gelen su kokuyor, su arıtma cihazı suyu neden kokar,Su arıtma cihazı suyunda demirimsi koku var,su arıtma cihazı suyun tadı acı,su arıtma cihazı neden koku yapar,arıtma suyu neden bulanık,arıtma suyu neden acı olur,Su arıtma cihazı çorak gibi kokuyor,Su arıtma cihazının suyunun tadı bozuk,Arıtma suyunun tadı bozuk,