Su Arıtma Cihazının Pompası Su Kaçırıyor

Su arıtma cihazının pompası su kaçırıyor;belli bir kullanımdan sonra her cihazda meydana gelebilecek deformasyondan sonra ortaya çıkan durumdur. Su arıtma cihazlarına sonradan eklenen bir parça olan pompa tek başına çalışan bir parça değildir.

Reverse Osmosis yönteminin kullanılmaya başlandığından itibaren cihazda verimi yükseltmek amacıyla takılan pompalar belli zamandan sonra su kaçırma gibi durumlar oraya çıkarmaktadır.

Su arıtma cihazının motoru neden su kaçırır?

Aslına bakılırsa su arıtma cihazlarındaki parçaların sorun çıkarmalarındaki en büyük etken basınç dengesizliğidir. Su arıtma cihazları üzerindeki parçalar belli bir çalışma basıncına mukavemet gösterebilecek güçtedirler. Kullanılan basınç yükseldiğinde bu tür olaylar yaşanabilir.

Su arıtma cihazlarında pompa filtrelere suyu basarak üretimin kalite ve verimini artırır. Eğer su arıtma filtrelerinde tıkanma gibi durumlar oluşmuş ise pompa filtrelere basamadığı suyu kendi içinde çevirmeye başlar.Bu da içindeki basıncın aşırı yükselmesine sebep olur. Bu durum da pompada suyun geçtiği bölümlerde sızıntıya sebep olur. Aslına bakılırsa filtrelerin belirli periyodlar ile değişimi sağlanır ise bu tür olaylar ile çok zor karşılaşılır. Fakat bizim insanımızda cihaz problem çıkartana kadar servis veya bakım işleri ertelendiği için bu tür olaylar ortaya çıkmaktadır.