Su arıtma cihazının pompası sürekli çalışıyor

Su arıtma cihazının pompası durmadan çalışıyor ise bunun bir kaç sebebi olabilir. Elbette bunlar üzerinde çalışılarak tespit edilmelidir. Bunu yaparken bilirkişi olan işinin ehli kişilerden destek almalısınız. Çünkü elektriksel bir problem olması sebebi ile sıkıntılı durumlara yol açabilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

Su Arıtma Pompası Neden Sürekli Çalışır?

Su arıtma cihazlarında pompa filtrelere giren suyun basıncını arttırarak deponun hızlı dolması ve verimin yüksek seviyede olması için kullanılır. Basıncın düşük olduğu bölgelerde  üretim hızlı ve verimli olmaz.İşte bu gibi yerlerde Su arıtma cihazı pompası belli parçalar ile sisteme entegre edilerek cihazın verimli çalışmasına yardımcı olur.

Su arıtma cihazı motoru  cihazın giriş ve üretim kısmına konulan sensörler ile kontrol edilir. Biz bunlara yüksek basınç swichi ve alçak basınç swichi diyoruz. Bunlar pompanın düzgün çalışması için gerekli parçalardır. Eğer bunlardan herhangi biri arızaya geçerse pompa düzgün çalışmaz.

Örneğin Su arıtma cihazlarında depo dolu olduğu halde pompa sürekli çalışıyor ise yüksek basınç sensörün de arıza var demektir. Aslına bakılırsa böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında su arıtma servisi olan bir firmadan destek almalısınız.